• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

Krinneri kruvivundamendid

 

Hea uudis!

Uuenes kõige enamkasutatav mudel: populaarse “terrassikruvi” KSF U 66×865-91 vahetas välja uus KSF U 60×865-91. Mis muutus?

1. uue mudeli diameeter muutus väiksemaks ja seinapaksus suuremaks. Teisisõnu saab uut peenemat ja paksuseinalisemat mudelit kasutada senisest kivisemates ja kõvemates pinnastes, kuna peenemat krinnerit on lihtsam maasse keerata ning materjal on senisest veelgi tugevam.

2. hind seevastu langes, muutudes senisest üle 3eur soodsamaks: uus hind on 26.95

3. uudne on ka pakend: tooted on pakitud 8-kaupa mugavalt transporditavasse pappkasti.

4. kandevõime ja U-aasa vahe jäid endiseks: 1050kg (10,5kN) ja 91mm.

Esimene partii uut mudelit on teid juba meie laos ootamas!

 


 

Krinner GmbH on maailma juhtiv kruvivundamentide tootja. Krinneri valikus on 7 kruvivundamentide mudeliperekonda erinevateks kasutusotstarveteks ning iga mudelipere koosneb omakorda erineva pikkuse ja läbimõõduga maakruvidest, mida eristab erinev kinnituspea ja erinev koormustaluvus. Nagu igal heal ja põhjalikult arendatud tootel - oma valdkonna liidril - on ka Krinneril sarnase väimusega analooge. Miks Krinner - ja mitte analoog, loe lähemalt siin.

Soovi korral on allalaetav krinneri-kruvivundamentide-üldkataloog  Arvestades kataloogi mahtu, palume varuda veidi kannatust.


 3 olulist viga kruvivundamentide ostmisel.

1. Ärge ostke hinda, vaid lahendust. 

Ehitusmarketites ja internetis müüdavad, esmapilgul sarnased tooted ei ole võrreldavad kvaliteedi, kestvuse ega kandevõime osas.

Meie turule on jõudnud mitte ainult krinneri-laadsed tooted, vaid ka Krinneri toodete võltsinguid. Kõrvaloleva foto parempoolne kruvivundament on Krinneri originaal. Võltsingud on originaalidega esmapilgul väga sarnased, varustatud "Krinneri" kleebise ja isegi hologrammiga (Krinner ise hologramme toodetel ei kasuta), kuid juba visuaalselt nähtava viletsama kvaliteedi, teadmata mehaanilise tugevuse ja vastupidavuse ning prognoosimatu kasutuseaga.

Võltsingut või koopiat ostes võite säästa veidi raha, kuid te ei saa kunagi olla kindlad toote kvaliteedis ega kestvuses. Võib juhtuda, et juba paari aasta pärast tuleb viletsa kvaliteediga kruvivundamentidele rajatud ehitis lammutada ning kogu töö, vaev ja kulutatud raha läheb tühja.

Kuidas võltsingut ära tunda ja milles erinevus seisneb, loe täpsemalt siit.

Krinneri kruvivundamendid on kuumtsingitud 70-mikromeetrise tsingikihiga, mille kulumiskiirus on tavatingimustes 1 mikromeeter/aastas. Seega ainuüksi tsingikihi eluiga on neutraalses keskkonnas 70 aastat.

Krinneri kruvivundamentide kandevõime on testitud staatilise (pikaajalise) koormuse tingimustes poolpehmes pinnases 2mm läbivajumise korral.

Krinnerite koormustabel lae alla siit

 2. Valige sobiva kandevõime ja pikkusega krinner

Aladimensioneeritud kandevõimega kruvivundamendid ei taga pikaajaliselt töötavat lahendust: arvestama peab mitte ainult ehitise kaalu, vaid ka lumekoormusega (vastavalt ehitusnormatiividele 200kg/m2), tuulekoormusega (50kg/m2) ja kasutuskoormusega (näiteks puukuuri laotud märjad puud kaaluvad 600-700kg/m3).

Kruvivundamentide puhul on oluline, et kruvi keermestatud osa keeratakse kandvasse pinnasesse. Kui maapind on näiteks turbane, tuleb valida pikem mudel (on olemas ka pikendatavaid moodulkruvisid), mis keeratakse läbi turbapinnase sobiva sügavuseni.

 3. Keerake krinnerid kuni flantsini maasse - või valige pikem mudel.

Testitud kandevõime saavutab iga krinneri mudel vähemalt 95% ulatuses maasse keeratuna. Seega, kui tahate näiteks rajada palksauna KSF M 76x1600-M16 mudelile pikkusega 1,6m ja nimikandevõimega 35kN (ca 3,4 tonni), kuid tõsta sauna kandekonstruktsioon maast 30cm kõrgusele, valige KSF M 76x2100-M16 nimikandevõimega 45kN. See on eelmisest 50cm pikem ning kannab 3,4 tonni ka siis kui maasse on keeratud 1,6...1,7m. Või kasutage lühemat mudelit, kuid tõstke saun krinneritele paigaldatud tugijalgadele.

Külmakerkelise pinnase korral jätke krinneri päis 5-10cm maast välja, et külmaga kerkiv maapind ei tõuseks vastu põrandat ja ei hakkaks prusse koos kruvivundamentidega maa seest välja sikutama. 


Kas soovite ehitada terrassi, rajada lehtlat või puukuuri, panna püsti autovarjualuse või moodulmaja - igaks otstarbeks on olemas sobiv lahendus: terrassidele ja kasvuhoonetele, puukuuridele ja kergehitistele sobib U-seeria, aiapostidele G-seeria, palkehitistele ja moodulmajadele M- või R-seeria. 

Krinneritele on võimalik rajada ka väga suuri ehitisi. Näiteks Shveitsis paigaldati FC Luzern jalgpallistaadioni 93m pikkune varikatus 24 suurele, 3,5m pikkusele Krinneri kruvivundamendile, staadioni tribüün toetub 120 kruvivundamendile. Maakruvide paigaldus võttis aega kõigest 2 päeva. Lugege edasi siit.

Kui teil on tekkinud vajadus Krinneri kruvivundamentide järele, andke oma nägemusest ja soovidest teada. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

 

Vt. kõiki Krinneri mudeleid ja spetsifikatsioone veebisaidil Krinner.ee

Kruvivundamentide lähimaks sugulaseks on kruvivaiad e. keermevaiad, mis kujutavad endast paksuseinalist metalltoru, mille otsa on keevitatud üks või kaks suure diameetriga laba.

Kruvivundamendi vindiosa on pikk. Kruvivundamendi erinevus kruvivaiast e. pinnaseankrust on suurem, kui esmapilgul paistab:

1. kruvivaiade puhul töötavad survele ja tõmbele vastu ainult toru otsa keevitatud labad. Kruvivundamendi puhul on aga vindiosa pikem ja töötab täies ulatuses.

2. oluline erinevus on see, et pinnasesse keerates lõhustab kruvivaia laba ümbritseva pinnase struktuuri, muutes selle kohevamaks ja pehmemaks. Sellega kahaneb vastupanu külgsuunalistele jõududele. Kruvivundament toimib aga vastupidi - tihendab sisse keerates oma koonusega ümbritsevat pinnast ning muudab maakruvi külgjõudude suhtes stabiilsemaks.

Krinneri kruvivundamentide kasutusvõimalustele seab piiri pigem ettekujutus kui tehnilised piirangud: ainult väga kivises või kaljusel pinnal tuleb kasutada muid lahendusi.

Kruvivundamentide eeliseks on

 • kiire vundeerimistehnoloogia - maakruvi on koheselt pärast maasse keeramist kasutusvalmis
 • sobib väga erineva kaalukategooria ja kasutusotstarbega ehitistele
 • säästab aega, energiat ja kulusid
 • puudub vajadus vee-eemaldus-, kaeve- ja tihendustöödeks, võimalik paigaldada otse veekogu põhja
 • võimaldab ehitada külmunud maapinnale ja paigaldada läbi betooni ning asfaldi
 • saab kasutada vanade vundamentide ja rajatiste rekonstrueerimistöödel, sh. olemasolevate vundamentide tugevdamisel
 • maa-alune osa valmib ühe tööoperatsiooniga
 • kasutatavad raskesti ligipääsetavates paikades
 • mobiilne paigaldustehnika
 • korduvkasutatavad - alati on võimalus kruvi maast välja keerata ning kasutada mujal uuesti
 • väiksemaid kruvivundamente on võimalik paigaldada mehhanisme kasutamata
 • keskkonnasõbralik ja jäätmevaba paigaldus - ei mingit ehitusprahti

 

Krinneri kruvivundamentide maaletooja Eestis on alates 2007.a. OÜ Aldermani Metall. 

Küsi hinnapakkumist

Soovite konsulteerida kruvivundamentide pikkuse ja koguse üle? Küsige järele! Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

 

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus