• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

Kasulikud nõuanded

Sobiva mudeli ja õige paigaldusmeetodi leidmiseks soovitame tutvuda allolevate nõuannetega.

1. Krinneri kruvivundamente on võimalik paigaldada ka kivisesse pinnasesse, nagu seda on Eesti läänerannik. Monoliitsesse liiva- ja paekivisse ega tsementeerunud põlevkivituha kihti krinnereid ei saa keerata.

Paigaldust komplitseerivad maapõues peituvad suured kivid ning ebaühtlaselt paiknevad paekivikihid. Mõlemaid takistusi on võimalik välja selgitada proovipuurimisega - selleks sobib pikk kivipuur või isegi tavaline armatuuurvarras.

2. Savise pinnase puhul valage kruvivundamendi sisse vett - see hakkab kruvi otsas olevast tehnoloogilisest avast välja nõrguma ning libestab ja pehmendab pinnast.

3. Kui pinnas on külmakerkealtis, siis jätke kruvi pea maapinnast vähemalt niipalju kõrgemale kui on eeldatav maapinna külmakerge: see välistab olukorda, kuus läbikülmunud maapind tõstab krinneritele toetuvat rajatist ja sikutab koos sellega maast välja ka ehitist kandva maakruvi.

Krinnerit maa seest osaliselt välja jättes arvestage ühtlasi kandevõime vähenemisega. Ligikaudseid muutusi kandevõimes näete kruvivundamentide koormustabelis kui võrdlete sama seeria erineva pikkusega krinnereid.

Krinner on täiesti külmakerkekindel kui 80% vindist ulatub külmumispiirist sügavamale. Meie klientide praktiline kogemus näitab, et tavalise mitteliigniiske pinnase puhul piisab kergehitistele (puukuurid, terrassid jne) ka juba 865-seeria maakruvidest. Lühema, 730-seeria puhul on külmakerkeid ette tulnud, kuid külmakerkeohtu on võimalik vähendada.

4. Märjas külmakerkelises pinnases külmumispiirini mitte ulatuvate krinneri mudelite kasutamisel on otstabekas tekitada kruvi seina ja maapinna vahele hõõrdumist vähendav kiht, et külmuv maapind ei haakuks kruviga ning ei tõstaks seda maa seest välja.

5. Laskuva või künkliku maapinna korral soovitame kasutada rajatise toetuspunktideks üht ja sama mudelit ning keerata need ühele sügavusele. Põranda sobivale kõrgusele tõstmiseks paigaldage talle sobiva pikkuse ja ristlõikega prussist lõigatud "jalad" alla. Kui kasutate küll samatüübilisi krinnereid, kuid keerate nad maasse erinevatele sügavustele, võib tekkida ebaühtlane külmakerkeoht: need kruvid, mis keeratud vähem maasse, võivad kerkida ja need, mis sügavamal, ei kerki.

6. Pehme (soise, turbase) pinnase puhul kasutage pikemaid või pikendatavaid mudeleid, mis toetuvad kindlale aluspinnasele. Kui kruvi on väga kerge maasse keerata, siis pole tal piisavalt pinnase tuge ning ta ei jää kandma nominaalkoormusega.

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus