• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

AEDADE, PIIRETE JA VÄRAVATE KLASSIFIKATSIOON: MILLIST VALIDA?

 Avaldame esmakordselt klassifikatsiooni, mis aitab teil orienteeruda metallaedade, väravate ja piirete teostuse erisustes ning näha, millistest komponentidest kujuneb lõplik hind.

Liugväravate puhul valmistatkse raam alati terastorudest, mis võivad olla erineva paksuse ja tugevusega, allolev klassifikatsioon kehtib ainult raami sisule. Teiste väravatüüpide ja piirete osas kehtib klassifikatsioon täies ulatuses.


0. Baastase ehk kõige soodsam - masstoodanguna ja õhukeseseinalisest materjalist valmistatud tooted. (Valmistatakse enamasti aasiamaades ja Poolas, tavaliselt tsingitud ja pulbervärvitud pinnakattega)
1. Kategooria - torumaterjalist (sh. “rätsepatööna” tellija mõõtude järgi) valmistatud tooted. Reeglina paksemast materjalist kui "optimeeritud" masstoodang. Püsttorud keevitatakse horisontaaltorude küljele või puuritakse läbi horisontaaltorude.
2. Kategooria - traditsiooniline valmistusviis, kus püsttorud keevitatakse kahe horisontaallati vahele. Värav on mõlemalt poolt vaadates sümmeetriline.
3. Kategooria - püsttorude asemel kasutatakse varbmaterjali. Varbmaterjal on seest täis, tugev, aastakümneid - isalt pojale ja pojapojale kestev materjal.

4. Sama nagu eelmine, kuid tuuakse sisse vääriselemente: horisontaal- või vertikaalpindadel kasutatakse masinsepistatud (togitud, kaarduvat vm. moel töödeldud) lattrauda või varbmaterjali.
5. Sama nagu eelmine, kuid enamus materjali on vääristatud (togitud, faktuurse, lainelise pinnatöötlusega, kuumpressitud jne.)

Kõigile eelnevatele kategooriatele saab lisada erinevaid iluelemente - odaotsad, rosetid, käbid, C- ja S- figuurid jne.) nii et ka 0. ja 1. kategooria piirded ja väravad imiteerivad kogenematule silmale sepispiirdeid ja -väravaid.

6. kategooria - sarnane nagu 5., kuid mõnede käsitöötlusjälgede või sepa poolt valmistatud unikaalsete sepiselementidega. 
7. kategooria - arvukate käsitöötlusjälgede ja/või mitmete unikaalsete sepiselementidega või väheste neetkinnitustega
8. kategooria - töömahukate neetkinnituste või osaliselt keerukate sepiselementidega kaunistatud piirded ja väravad. Sepisdetailid on ühendatud traditsiooniliste klambritega.
9. kategooria - suures osas unikaalsete keerukate masin- ja käsitööna valminud sepiselementidega tooted. Detailide ühendamisel kasutatakse neetimist, klammerdamist jm. traditsioonilisi sepatöö võtteid.
10. ainult käsitööna ning piiramatu keerukustasemega valmiv meisterlik sepistöö.

6-10. kategoorias on muuhulgas eesmärgiks tuua välja käsitöö ilu ja eksponeerida autentseid piirdeid ning väravaid ehedal kujul ilma paksu varjava värvkatteta. Detailide väljatoomiseks kasutatakse vahel efektvärve (kuld, vanakuld, vanahõbe jne.) Tsinki ja pulbervärvi ei kasutata.

Iga järgneva kategooriaga lisandub "ehtsa sepise" muljet ja juba 5. kategooria itaalia masinsepiselementidega tooted on väga kaunid. Järgmised kategooriad 6-9 on juba gurmaanidele, kes soovivad täiesti unikaalsete elementidega silmnähtavalt käsitöölahendusi ning on valmis neisse tõsiselt investeerima ja 10. tase neile, kes lepivad ainult autentse käsitööga.

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus