• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

Abiks väravatüübi valikul

Värava põhiülesanne on tagada turvalisus ja privaatsus. Samuti on värav dekoratiivelement, mis peaks sobima ülejäänud piirdega ning olema kooskõlas rajatise otstarbega. Nii nagu lossile ei sobi alumiiniumvärav, ei sobi laoplatsile sepisvärav.
Eramu modernne lükandvärav loob esmamulje turvalisest ja kindlast kodust, sepisvärav lisab vanaaegsele villale väärikat ajaloo hõngu, kvaliteetne tööstusvärav aga rõhutab firma tõsist suhtumist turvalisusküsimustesse, hoides eemal soovimatud külalised.
Mulje loob nii maitsekas ja kvaliteetne tiib- kui ka lükandvärav, mõlemal väravatüübil on aga omad tugevad ja nõrgad küljed.

Kasutusmugavus ja aja kokkuhoid.
Talvetingimustes säästab lükandvärav oluliselt lume rookimisele kuluvat aega: lükandvärava liikumist lumehanged oluliselt ei häiri – värav sõidab läbi lume. Seega sobib lükandvärav rohkem mugavust ja aega hindavale inimesele.

Turvalisus ja privaatsus.
Kohtades, kus on kõrgendatud nõudmised turvalisusele, tasub eelistada lükandväravat: lükandvärava ava on visuaalselt paremini kontrollitav, samuti on lukustatud lükandväravat raskem jõuga lahti muukida. Lükandväravat peaks eelistama ka väga tuulistes piirkondades: tiibvärav võib avamisel käest lahti rebida (automaatika ei pruugi tugeva tuule korral väravat üldse avadagi), õigesti konstrueeritud lükandvärav aga toimib “iga ilmaga”, kuna tuule surve võtab vastu värava tugikonstruktsioon.
Tiibväravate automaatsel sulgemisel peab ka jälgima, et auto nurk sulguvale väravale ette ei jääks, või laskma automaatikafirmal paigaldada täiendava turvakiire väravate taha.
Võõraste pilkude eest aga kaitsevad mõlemad ühtmoodi hästi.

Ruumivajadus.
Tiibvärav vajab vaba pöörderuumi värava taga, lükandvärav aga ühel küljel. Seejuures peab vaba küljeruum olema 1,3 korda suurem kui väravaava.

Trendid ja traditsioonid.
Tiibväravad on traditsiooniliselt olnud uhkete villade, losside, mõisate ja kindluste lahutamatu koostisosa. Vana ja soliidse ehitise juurde on kuulunud ikka massiivne ja väärika aeglusega avanev tiibvärav.
Lükandvärav on Eestis suhteliselt hiljuti levima hakanud, vaid viimased 10 aastat, kuid juba kujunenud edukate ärimeeste, ettevõtjate ja firmade prestiizikuse sümboliks: aega hindaval ärimehel ei ole aega hommikuti lund kühveldada ega hanges väravat kangutada.

Hind ja hooldevajadus.
Lükandvärava konstruktsioon on keerukam ning töö- ja materjalimahukam, seetõttu on ka lükandvärava kandekonstruktsiooni hind kuni kaks korda kallim analoogilisest tiibväravast. Samas lükandvärav ei vaju kiiva (suletud asendis toetub värava ots vastasposti küljes olevale kandurile, mis vabastab värava raami ja kandekonstruktsioonid pingest). Kvaliteetsete metallrullikutega lükandvärav on praktiliselt hooldevaba (plastrullikud võivad mõne aastaga läbi kuluda; rullikutest ja lükandvärava valimisel olulistest nüanssidest lugege lähemalt siit.)
Tiibväravad vajavad aeg-ajalt hingede määrimist (hinged peaksid olema varustatud õlitamisnipliga või spetsiaalset tahket määret täis pressitud), vastasel juhul võivad hinged põhjalikult kinni roostetada. Lisaks koormab suur hõõrdejõud automaatikat, kui viimane on paigaldatud, ning võib odavate ajamite niigi lühikest eluiga oluliselt lühendada.

Kumba väravat eelistada?
Nagu eelpool öeldud, tasub tiibväravate juurde jääda ajaloolise hõnguga ehitiste juures, moodsate eramute omanikel ja firmadel aga tasuks võimaluse korral eelistada lükandväravat vaatamata selle kõrgemale hinnale: suurem kasutusmugavus ning kõrgem turvalisus on kaugelt enam väärt kui hinnavahe.
Värava tegumood jääb iga kliendi enda valida, lähtuvalt otstarbest, soovidest ja majanduslikest võimalustest. Kvaliteedi arvelt aga kokku hoida ei tasu.

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus