• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

Erinevad pinnakatted: plussid ja miinused

Süüvimata väga põhjalikult tehnilistesse nüanssidesse, anname siinkohal lühiülevaate kolmest enamkasutatavast metallpindade pinnakatte variandist.

1. Tsink + pulbervärv on teatud juhtudel kauakestev kena tulemust garanteeriv lahendus, mida propageerivad paljud tootjad lihtsuse ja mugavuse tõttu. Samas on medalil ka varjukülg - pulbervärvitud pindu ei saa teiskordselt üle värvida ega värviparandusi teha. Seega on pulbervärvi valimine nagu üheotsapileti ostmine, kust tagasiteed ei ole. Kui tahate kas või imeväikesel pinnal värviparandust teha, tuleb terve detail üleni värvist puhastada ning tervenisti üle värvida. Tsinkimisel on liugvärava ostjate jaoks üks oluline puudus: kuna tsingikiht ei ole täiesti sile, siis võib värav hakata liikumisel hüppama või kinni kiiluma. Sel põhjusel ei saa tsingitud liugväraval kasutada Aldermani premium-rullikuid, mis tagavad värava eriti pika kasutusea ja valmistatakse rätsepatööna eriti väikse, 1,2mm õhuvahega rulliku ja liugvärava konsooli vahel.

2. Tsink + vedelvärv on oma tehnoloogilise eripära tõttu veidi kalllim lahendus, kuid jätab võimaluse lokaalsete värviparanduste tegemiseks või isegi terve detaili ülevärvimiseks. Kui näiteks kord 10 aasta jooksul juhtub, et üritate ära sõites poolavatud väravat kaasa võtta, või ei saa mõni noor roolikeeraja enne aeda pidama, siis on võimalik sama aeda, tiib-või liugväravat edukalt taastada. Gaasiga kuumutades rihime värava raami või aiaelemendi taas sirgeks, lihvime ja krundime vigastatud kohad ja värvime uuesti üle - pärast sellist noorenduskuuri näeb aiaelement või värav välja ning töötab nagu uus. Ja kui kunagi värskendate maja välisilmet ning tahate ka väravale ja piirdele uue näo anda, siis on teil vabad käed ka metallosade ülevõõpamiseks.

Piltlikult öeldes on selline kombinatsioon nagu kindlustuspoliisi ostmine - veidi kallim soetada, kuid avarii korral märksa odavam taastada.

3. Alderman kasutab juba aastaid laevavärve. Rahaliselt ei ole see kallim kui eelnevad variandid, kuid omab mõlema eelmise variandi plusse ilma miinusteta: laevavärvid pakuvad pikaajalist korrosioonikaitset, on lokaalselt ülevärvitavad, ei kooru ega murene. Peale selle on neil üks väga tänuväärt omadus: kui tsinkimine ja pulbervärvimine "tapab" sepiste eheduse ja ilu nii nagu õlu pastöriseerimine tapab selles elu (olete ju mõnes ehituspoes näinud masstoodetud, "korrosioonikindlaid" ja odavailmelisi aasia päritolu "sepistega" kaunistatud riputuspotte, ronitaimede redeleid, katusealuste tugikonstruktsioone jne.), siis vedelvärviga (ja eriti pitsliga) värvitud sepistes toob värvikihi ebaühtlus välja nende eheduse ja ilu. Eriti siis, kui mõne erilisem element on efektvärviga ("antiikhõbe", "vana kuld", ...) üle pintseldatud.

Koduseks kasutamiseks on tänapäeval saada ka juba "Direckt auf Rust" (otse roostele) kantavaid kattevärve, mis nakkuvadki otse roostes pinnaga ning moodustavad roostega reageerides pikaajalise ja tugeva kaitsekihi. Näiteks Alpina toodab selliseid värve.

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus