• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

Hüdraulilised ajamid

Hüdraulilistes ajamites kasutatakse veojõu tekitamiseks õli rõhul liigutatavat kolbi. Rõhu tekitab elektriajamiga pump. Hüdraulilisi ajameid toodavad traditsiooniliselt paljud Itaalia firmad.

Tugevad küljed

 • Ajamid kannatavad hästi ülekoormust ning töötavad hästi soojades piirkondades.

Puudused

 • Ajamid ei lukustu; näit. pidev tuule surve võib värava lahti lükata. Probleemi lahendamiseks kasutatakse elektrilukku või spetsiaalset juhtelektroonikat, mis lülitab iga etteantud aja tagant ajami korraks tööle, lükates värava taas kinni.
 • Nõrk külmakindlus: õli viskoossus muutub temperatuuri langedes ning madalatel temperatuuridel ei jõua ajam väravat avada. Probleemi lahendamiseks kasutatakse spetsiaalseid soojenduskaarte, mis hoiavad pumba väikese koormusega töös, tagades sel moel õli viskoossuse. Samuti kasutatakse kõrgekvaliteedilist õli, mille viskoossus langeb madalatel temperatuuridel vähem.
 • Hooldevajadus. Nii nagu auto mootor, nii vajab ka hüdrauliline ajam aeg-ajalt õlivahetust. Hooldevajadus on erinevate firmade ajamitel erinev, kuid õli õigeaegselt vahetamata jätmine viib ajami enneaegselt rivist välja ning tekitab seeläbi planeerimatuid remondikulusid.
 • Hüdraulilise ajami ostmisel peaks üllatuste vältimiseks küsima, milline on tootja poolt etteantud madalaim väliskeskkonna temperatuur (tavapäraselt –10 ...-15°C), mil ajamid ei vaja soojenduskaarti ning kui tihti vajab õli vahetamist.
 • Vähene tolmukindlus. Tolmuses keskkonnas võivad tihendid enneaegselt lekkima hakata. Tihendite eluiga pikendab tolmukindlate kolvikatete kasutamine. Tavaliselt on aga katted alumiselt küljelt täies pikkuses avatud ning tolm pääseb katte alla.

Hüdraulilistel ajamitel on ka üks iseärasus, nimelt on ajami tõmbejõud ca 10% väiksem kui survejõud, samuti muutub veojõud sesoonselt: ilmade soojenedes muutub õli voolavamaks ja veojõud kasvab. Seetõttu vajavad ajamid väga hoolikat häälestamist, odavamad neist ka sesoonset kordushäälestamist.


Alderman hüdraulilisi ajameid ei müü.


Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus