• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

Lükandväravaautomaatika

<< avalehele << tooted << automaatika

Väravaautomaatika valik on vähemalt sama tähtis kui värava valik: sellest sõltub Teie turvalisus, mugavus ja meelerahu paljudel järgnevatel aastatel. Eraldi vajab väljatoomist väravate ohutuse küsimus - seoses viimastel aastatel Euroopas aset leidnud mitmete traagiliste intsidentidega on järelevalveametid ja ka kasutajad hakanud enam tähelepanu pöörama automaatväravate turvalisusnõuete täitmisele.

Küsi hinnapakkumist

Kui olete mõelnud ja omate üsna täpsel pilti, milline võiks olla teie tulevane aed või värav, andke oma nägemusest ja soovidest teada. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse. Kui aga alles planeerite ja kavandate, lugege läbi allolevad soovitused. Neid nüansse teades võite säästa sadu ja isegi tuhandeid eurosid.

 

Tiib- ja liugvärava kasutamisega seotud riskid

Millised on automaatse tiib- ja liugvärava kasutamisega seotud riskid ja turvalisusnõuded ning kuidas riske minimeerida, sellest ülevaade siin.

Juba enne liugväravaautomaatika ostu tasub aga teha ettevalmistustööd, mis lihtsustab hiljem automaatika paigaldust ning vähendab paigalduskulusid. Alljärgnevalt on toodud põhimõtteline skeem, milliseid juhtmeid liugvärava automaatika vajab.

Liugväravaautomaatika kaabelduse elektriskeem

1 - ajam, 2 - hammaslatt (soovitatavalt terasest), 3 - vilkur, 4 - turvakiire andur, 5 - koodpaneel või lukklüliti (lisavarustus), 6 - pult, 7 - antenn, 8 - lisaturvakiire andur (lisa)

liugvarava-automaatika

Liugväravaautomaatika komplektis on turvakiir ja vilkur

Aldermani poolt müüdavates komplektides kuulub ka turvakiir ja vilkur liugväravaautomaatika komplekti, seega tasub vedada enne kiviparketi panekut ajami,  turvakiirte (4x0,5mm2) ning vilkuri (2x0,5mm2) toitekaablid, samuti kontrolleri 220V toide (3x1,5mm2).

Võimalik on tellida väravaid ka ilma liugväravaautomaatikata

Liugväravat on võimalik kasutada ka ilma liugväravaautomaatikata või osta liugväravaautomaatika  nn. säästukomplekt, kus pole turvakiiri ega vilkurit. Kui sellise ostate, tasub juhtmed siiski täisvarustuse tarbeks ära vedada: turvakiire võite hiljem juurde osta. Turvakiirekomplekt maksab mõnikümmend eurot, aga kes on kord auto väravate vahele jäätnud ning remondiarve maksnud, otsustab ilmselt kiiresti turvakiireandurite soetamisse investeerida. Siis kuluvad juhtmed marjaks ära...

Olulised tehnilised parameetrid

Enne kui asuda liugvärava automaatika hindu uurima, tasub viia end kurssi liugväravaajamite olulisemate tehniliste parameetritega. Selmet vältida üllatusi hilisema kasutamise käigus ja mitte maksta "soodsa" pakkumise eest topelt, tasub võrrelda järmisi liugväravaautomaatika parameetreid: veojõud, IP klass, garanteeritud kasutustemperatuur, hooldevajadus. Intensiivse kasutamise puhul (näiteks kortermajad) on tähtis ka lubatud kasutusintensiivsus. Täpsemalt allpool.

Soodsa hinnaga väravaajamite sisseprogrammeeritud komistuskiviks on järjepidev hooldevajadus: see on nagu tilkuv veekraan, mis neelab pidevalt ja lõputult kasutaja raha. Osta on "soodne", aga pidamine kujuneb juba esimese viie aasta perspektiivis kallimaks kui kohe korraliku liugväravaajami soetamine. Pahatihti jääb sellisste ajamite eluiga samuti 5 aasta piiresse, samas kui kvaliteetse ja hooldevaba metallsisuga väravaajamid teenivad kaugelt üle 10 aasta - isegi ilma spetsiaalse hooduseta. Arvestage ise: hoolduskulud 2x aastas a 40.- EUR x 5a = 400EUR. Selle rahaga saab juba Aldermani tootevalikust näiteks AldSlider 500 Kit-i, mis töötab Aldermani territooriumi väravatel juba aastast 2001.

Kasulikud näpunäited liugväravate automaatika valimiseks

Oleme müünud alates 1995.a. sadu liugväravaautomaatika komplekte erinevatelt tootjatelt ning jagame allpool mõned kasulikud näpunäited tulevastele ostjatele sobiva, muretu ja usaldusväärse automaatika valimiseks.

1. Ajami võimsus tuleb alati võtta varuga. Alderman pakub liugväravaautomaatikat alates 600kg massiekvivalendiga väravatele (sobib 4-5m avaga võrk, puit ja metalltäitega kergelt liikuvale väravale). Turul pakutakse soodsa hinnaga ka 300-400kg liugväravaautomaatikat, mis jääb aga talvetingimustes väravate liigutamisega hätta. Pidevalt maksimumvõimsusele häälestatud ajam kulub kiiresti ja koormab kasutaja rahakotti pidevate remondiarvetega. Pole saladus, et meie turul müüakse ka kergetele 200-300kg väravatele mõeldud 24V alalisvooluajamitega saksa automaatikat, mille usaldusväärne tootjamaa kallutab ostjaid enda kasuks otsustama. Tootjamaa iseenesest ei taga aga sugugi muretut kasutamist, kui ajam on väikese veojõuga.

2. Liugväravaautomaatika sisu peab olema metallist. Ei tasu end lasta meelitada kenast välimusest ega soodsana näivast hinnast - mitmed tootjad kasutavad plastsisuga nn. auto kojamehemootorit, mis kulub läbi juba 2-3 aastase kasutamise käigus, eriti kui väravad liiguvad raskelt või ongi rasked. "Kojamehemootori" kasutamisele viitab tavaliselt liugväravaajami 24V toitesüsteem. Kvaliteetse liugväravaautomaatika normaalne eluiga on 10-15 aastat ning kontrollida, vajadusel puhastada ja järelhäälestada võiks erakasutuses olevat liugväravat ja automaatikat komplektselt 1 kord 2-5 aasta jooksul, kommertskasutuses olevat väravat ja automaatikat aga vastavalt kasutussagedusele tihedamini.

3. IP-klass määrab väravaautomaatika niiskus- ja tolmukindluse. Hästi kaitstud korpusse ei pääse tolm, vesi ega lumi mähise, reduktori ega juhtelektroonika kallale hävitustööd tegema. Meie poolt pakutavad ajamid on IP klassiga 44 (Gold) ja 54 (AS-seeria).

4. Kasutustemperatuur on parameeter, mis meenub siis kui väljas paugub kõva pakane, väravaautomaatika aga on hangunud olekus ja müüja laiutab käsi - nii külma ilmaga lükandväravaautomaatika ei peagi töötama :)

Tegelikult on kasutustemperatuur näitaja, mis viitab kasutatavate komponentide kvaliteedile: elektroonika jaguneb olmetasemel kasutatavaks (kasutustemperatuur kuni -20C) ja militaarseks (töövõime säilib ka -40C). Reeglina hoiavad tootjad siinkohal raha kokku ja garanteerivad töökindluse kuni -20C, mis on kesk-Euroopas piisav. See ei tähenda veel, et -21C väravaautomaatika seiskub ja kasutaja peab väravaid kondimootoriga käitama - kuid välistada seda siiski ei saa. Seepärast on tähtis enne ostu küsida, kas müüjal on ka pikaajalisi positiivseid kogemusi antud mudeli müümisel ja kuidas käitub väravaautomaatika krõbedas talvekülmas. Aldermani tootevalikusse kuuluvad mitmed AS-seeria mudelid, mille töövõime on garanteeritud tehase poolt isegi -35C külmakraadide puhul. See eeldab ka libedamat määret ajamis ja külma taluvat reduktorit.

5. Suur hooldevajadus tühjendab klientide rahakotti apla isuga: mõned müüjad teevad juba müügitöö käigus klientidele põhjalikku "selgitustööd" väravaautomaatika hooldevajaduse möödapääsmatuse kohta 2-3x aastas. Soovitatakse sõlmida väravaautomaatika hooldeleping, sest vastasel juhul ajami garantii ei kehti... Aldermanis müüdavatele ajamitele on juba tehases eluaegne (ja see on tõesti ajami eluaegne, mitte 2-3 aastat kestev) määre sisse pandud ning reduktorid on hooldevabad. Rahaline sääst, arvestades iga hooldetöö maksumuseks 30-40.- EUR, kujuneb 10-aastases perspektiivis suurusjärku 1000-1500.- EUR. Selle raha eest võib juba 2 väga korralikku automaatikat osta :)

"Säästuklassi" väravaajamid vajavad aastas 2-4 korda hooldust (Äripäeva artikkel 16.06.2010.) Seega väike "sääst" ostmisel toob 10 aasta perspektiivis suure lisakulu. Ratsionaalsest seisukohast vaadates - kas selline "sääst" tasub end ära?

6. Kvaliteetse liugväravaautomaatika juurde kuulub terasest hammaslatt. Turul pakutakse ka plasthammaslatti. Plastlatt töötab vaiksemalt kui metall, kuid on samas pehme ja painduv, seda ei ole võimalik püsivalt fikseerida: kui värava liikumisel tekib takistus, plastlatt deformeerub ja ajami hammasratas võib kiiluda kinni. Pisiviga, kuid kordumisel äärmiselt tüütu. See on samuti üks sagedase hooldevajaduse põhjusi.


Kes soovib tutvuda põhjalikult ajamite tehniliste nüanssidega, soovitame lugeda täiendavalt soovitusi liugväravaautomaatika valikuks.

 

Liugväravaautomaatika mudelid

Eriti kiire Ayros1500 kuni 1500kg massiga liugväravatele


Ayros töötab uusimal invertertehnoloogial - see tagab kiire ja jõulise stardi ning pehme lõpuaeglustuse kuni 1500kg massiga liugväravale. Näidisvärav, millele uue väravaautomaatika mudeli paigaldasime, on raske, 5,5m avaga sepisvärav. Milline on vahe traditsioonilise liugväravaautomaatika avamiskiirusega? Vaadake oma silmaga: video siin.

 


 

Liugväravaautomaatika suurtele väravatele

Nõudlikele eraklientidele ja tööstusväravatele ava laiusega kuni 9m sobib BFT Icaro. Juhtelektroonika programmeerimine toimub digitaalselt ja sisaldab ja enesediagnoositablood. Väga ulatuslikud programmeerimisvõimalused, sh. käiguloendur. Magnetlõpulüliti tagab häireteta töö iga ilmaga; ajam õhkjahutusega. Piiramatu kasutusintensiivsus.  Garantii 1 aasta.

 


Meko-seeria

Meko

Meko-seeria on kiire (kuni 30% suurema avamiskiirusega) mudelipere 500...800kg liugväravatele.

Sobib kasutamiseks kuni keskmise kasutusintensiivsusega tööstusväravatel ja eramute väravatel, kus on soovitatav kiire avanemine.

Ajamid on varustatud digitaalkontrolleriga, kis võimaldab kõiki tööparameetreid väga täpselt seadistada ning testida pidevalt väravaajami, turvakiirte jt. tähtsate süsteemide korrasolekut.


liugväravaautomaatika Boost 1000

ARGO1000

ARGO 1000 on ideaalne valik tihedalt kasutatavatele rasketele liugväravatele, kus rõhk on lihtsusel ja soodsal hinnal. ARGO 1000 liugväravaajamid suudavad liigutada kuni 1000kg massiga lükandväravaid, on lihtsa ehituse ning väga soodsa hinnaga. Lubatud kastusintensiivsus on kuni 40% ning 230V mootor on varustet sundjahutusega.


Mudelid AldSlider 500/800/1500

AldSlider

Mudelid AldSlider 500/800/1500 on arvestatud vastavalt 500, 800 ja kuni 1500kg massiga väravale. Sobib intensiivseks kasutamiseks, näit. väiksemate firmade sissesõiduväravad, autoremonditöökodade territooriumid, suvilakooperatiivid jms. Veojõud alates 440N (44kg). Eriti kõrge külmakindlus! (-35C).

See mudeliperekond kuulub 10-aastase garantii programmi. Vt. lähemalt siin.

Isepaigaldajad saavad 5-aastase garantii: vt. tingimusi siit.

AS-seeria on Aldermani bränd: tootjaks on Euroopa tehas, mis valmistab ja komplekteerib automaatika vastavalt Aldermani nõudmistele. Sellega on tagatud ajamite pikk ja muretu kasutusiga ning varuosade hea saadavus.

AS500 ajam liigutab Aldermani rasket sepisväravat aastast 2001.

 

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

 

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus