• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

Liugväravaautomaatika varjatud ohud

Siit leiate suuniseid, kuidas näha puude taga metsa ehk kuidas mitte lasta end pimestada soodsana näivast hinnast ja leida enda ootuste ning vajadustega sobivat väravaautomaatikat, mis ei jätaks värava taha ka talvetingimustes.

Tõsi see on, et väga odavalt väga head asja toota ei saa. Samas pole ka kõrge hind kestvusgarantiiks. Pigem tasub vaadata vanu, eelmisel sajandil paigaldatud väravaid ja uurida, milliste firmade mootorid neid liigutavad. Paljud uued turuletulijad kasutavad müügiargumendina hinda, jättes tulevased probleemid ostja kanda.

Kurioosumina - jätame siinkohal firma mainimata - kasutab isegi üks tuntud tootja oma 24V alalisvooluajamis nn. kojamehemootorit, millele antakse käivitushetkel nimipingest oluliselt kõrgem toitepinge peale, et "300 kg värav liikuma tõmmata" Kuidas mõjub selline ülekoormus niigi alamõõdulise mootori elueale (ja peagi ka ostja rahakotile), võib igaüks ise ennustada.

Aldermani poolt pakutavad tooted on kõigist teistest aga selgelt eristuvad veel ühes väga olulises aspektis: hooldevajaduse puudumine. Kasutame jätkuvalt kvaliteetse "sisu" ja suletud korpusega ajameid, mis on varustatud juba tehases eluaegse määrdega. Samasuguse ehitusega ajameid oleme paigaldanud aastast 1995 - paljud neist töötavad veel aastaid.

Konkurentide poolt pakutavad ajamid võivad olla ehk veidi odavamad, kuid vajavad aastas 2-4 korda hooldust (Äripäeva artikkel 16.06.2010.) Seega paarsada eurot säästu ostmisel toob 10 aasta perspektiivis vähemalt 600-700eur lisakulu. Kas selline "kokkuhoid" tasub end ära?


Lühidalt tehnilisest poolest.

Lükandväravaautomaatika ajamid on reeglina elektromehaanilised. Ajameid eristatakse mootori tüübi järgi

 • alalis- (tööpinge 12V või 24V) ja
 • vahelduvvooluajameiks (tööpinge 230V)
 • ning kasutusintensiivsuse järgi
 • madala (kuni 50 avamist ööpäevas),
 • keskmise (50-100 avamist) ja
 • kõrge kasutusintensiivsusega (üle 100 avamise ööpäevas) ajameiks.

Madala kasutusintensiivsusega ajamid on mõeldud eramutele, keskmise intensiivsusega – väikefirmade ja ridaelamute väravatele ning kõrge kasutusintensiivsusega – tööstusobjektidele. Viimasel juhul kasutatakse reeglina jahutusventilaatoriga ajameid.
Nagu tiibväravaajamite, nii ka lükandväravaajamite puhul soovitame eelistada 230V vahelduvvoolumootoriga ajameid: mootoril puuduvad harjad ning ajamid on reeglina täiesti hooldevabad.

Kvaliteetset lükandväravaavajat iseloomustab alljärgnev:

 • Hammaslatt ja ajamite liikuvad detailid on metallist. Plastikust detailid on metalldetailidest mehaaniliselt nõrgemad ja külmakartlikumad ning kuluvad kiiremini.
 • Ajami reduktor on valmistatud samuti metallist. Mitmed tootjad kasutavad plastreduktoreid, mis muudavad ajami hinna näiliselt soodsaks, kuid kuluvad kiiresti. Sellestest "nüanssidest" müüjad mõistagi ei kipu rääkima.
 • Ajamid on hooldevabad või minimaalse hooldevajadusega. Enne ostmist tasub üllatuste vältimiseks kindlasti küsida, kui palju hooldused maksavad ning milles seisnevad. Võib osutuda, et odava automaatika hooldekulud nullivad juba 2-3 aastaga hinnavahe, mis oleks tulnud kallima, kuid hooldevaba automaatika ostmisel juurde maksta.
 • Magnetilised või kaetud lõpulülitid. Lõpulülitina kasutatakse magnetandureid või kummikattega lüliteid, mis välistab lüliti talvised külmumisprobleemid. (Elektroonilised teekonnalugejad on keerukamad ja suurema rikkevõimalusega.)
 • uuematel ajamitel kasutatakse ka mitmed lisafunktsioone, näiteks veatuvastussüsteem (displeile ilmub rikke/häire number, mis võimaldab põhjuse kiiresti välja selgitada ja kõrvaldada). Vahel võib aga veatuvastussüsteem ise olla rikke allikaks. Seetõttu võib lihtsam süsteem olla sageli töökindlam kui kallim ja keerukam.

Alderman müüb hooldevaba ja vaikset V2 ning AldSlideri väravaautomaatikat.

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus