• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

Tiibväravaautomaatika

<< avalehele << tooted << automaatika

Küsi hinnapakkumist

Kui olete mõelnud ja teate, milline võiks olla teie tulevane väravaautomaatika, andke oma nägemusest ja soovidest teada. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse. Kui aga alles valite ja mõtlete, tutvuge allolevate soovitustega: see võib säästa teile sadu ja isegi tuhandeid eurosid.

Tormituulte mõju tiibväravaautomaatikale 

Viimase kümnendi statistika näitab, et iga 1-3 aasta jooksul tabab meid talvekuudel tugev torm, mis niipea ei unune: 2005.a. jaanuaritorm ujutas üle Pärnu ja Tiiskre, 2007.a. Katariina räsis ja laastas tervet Euroopat, 2010.a. Monika tõi kaasa tugeva tuisu ja jättis autod koos liiklejatega Padaorgu lumevangi, 2011. ja 2013.a. detsembritormidest iseäranis viimast iseloomustasid tugevad pulseerivad puhangud, mis rebisid majadelt katuseid ning lõhkusid nõrga konstruktsiooniga piirdeid ja tormituules kontrollimatult kõõluvaid väravaid.

 

torm Patricku laastamistöö 26.12.2011

Fotol olevale piirdeaiale said ilmselt saatuslikuks purjepinnana töötavad reklaamtahvlid ja postkast, mis püüdsid tuule kinni, ning õhukeseseinalised postid, mis andsid tuule survele järele ja deformeerusid.

3 olulist nüanssi tiibväravaautomaatika valimisel

Suviste tormidega reeglina tiibväravatele ega väravaautomaatikale suuri purustusi ei kaasne, sest lehtpuud ja põõsad peavad tormituule suurema hoo kinni. Talvel seda looduslikku lisakaitset aga pole. Seetõttu ilmnevad erinevad paigaldusvead ning ebaõige tiibväravaautomaatika valik ja nigel paigalduskvaliteet põhjustavad probleeme:

Fotol 2013.a. detsembritormis purunenud tiibväravaautomaatika plastkinnitus.

Mida teha probleemide ennetamiseks?


1. suure purjepinnaga väravale (mis on kaetud puitlipi, plekitahvli või teraslehega) tuleb kindlasti paigaldada tugev ja suure jõuõlaga mootor (Aldermani valikust soovitame premim-klassi kuuluvaid eriti pika garantiiga mudeleid AW400, AW400S ja AW500). Plastdetaile sisaldava korpusega ajamitele tasub kindlasti eelistada tugevamat metallkorpust: juuresoleval fotol nähtav tiibväravaajami plastkinnitus puruneski ühes detsembritormis.

Lisaboonusena on AW-seeria tippklassi väravaajamitel nn. kiirpurunev detail (tiguvõlli fikseeriv tihvt), mis säästab ülekoormusel purunedes ajamit suurematest kahjustustest ning mille vahetamine on lihtne, kiire ja oluliselt vähem kulukas kui tiibvärava automaatika korpuse detailide vahetamine, nagu see on vajalik juuresoleval fotol.

Suure purjepinnaga tiibväravatel on soovitatav kasutada mehaanilist piirajat, mille vastu värav suletud asendis toetub: piiraja võtab vastu osa tuule survest ning säästab tormituultes värava hingi ja automaatikat ülekoormusest.

Fotol 2013.a. detsembritormis lahtirebitud tiibväravaautomaatika kinnituskronstein

2. kui paigaldate väravaautomaatika ise, tehke seda suure põhjalikkusega: väravalehte hoiab väravaajam kinni vaid 15...25cm jõuõlaga (so. ajami postipoolse kinnituse kaugus mõõdetuna värava hinge tsentrist). Kui näiteks väravaleht on mõõduga 2,5m x 1,5m ja kaetud tiheda laudisega, siis vastavalt ehitusnormatiividele mõjub sellele tuule surve kuni 180 jõukilogrammi (ca 1,8kN) ning väravaautomaatika jõuõlaga 15cm peab hoidma väravatiiba paigal jõuga 1500(!) jõukilogrammi (ca 15kN). Sellist survet tavalised lühikesekäigulised väravamootorid  ei talu ning vajalik on paigaldada suurema jõuõla ja tugeva ehitusega väravaautomaatika (Aldermani tootevalikus eelnimetatud AW-seeria): sama suure väravatiiva ja 25cm jõuõla puhul on koormus tiibväravaajamile ja selle kinnituskronsteinidele 900 jõukilogrammi (ca 9kN), mis pole küll sugugi vähe, kuid tugevat ajamit ja korralikult keevitatud kronsteine ei kahjusta. Samavõrra  väheneb ka ajami kinnituskronsteinidele ja  väravatiiva hingedele mõjuv jõud.

Tellides töö spetsialiseerunud ettevõttest, tuleb kasuks pärast paigaldust väravaautomaatika  kinnitused üle vaadata ning nende tugevuses veenduda. Meie turul on ka väheste kogemustega "soodsaid" paigaldajaid, keda on hiljem raske tabada: kokkuhoid paigalduse ja väravaautomaatika pealt võib kujuneda väga kulukaks, sest osava müügimehe sorav jutt ei päästa hilisematest väljaminekutest mitte üks teps.

3. Kui väravad asuvad vanade põlispuude all, eelistage tugeva metallkorpusega automaatikat. Samuti tasub aeg-ajalt heita pilk üles ning vaadata, kas mõni suur kuivanud oks ei ähvarda tugeva tuulega väravale langeda. Arboristi kutsumine on sellises olukorras igati asjakohane ja säästab hilisematest sekeldustest.

 

Mida tiibväravaautomaatika ostu puhul veel silmas pidada?

1. Et eeltoodud ohte ennetada ja teha tark ning riskivaba valik, soovitame võtta veidi aega ning teha ära kodutöö - lugeda läbi allpool toodud ülevaade, mis puudutab Aldermani ja teiste müüjate poolt pakutavate automaatika mudelite erinevust - ning viia end kurssi väravaautomaatika valikul oluliste tehniliste parameetritega (allpool).

2. Samuti soovitame tutvuda väravate ohutut kasutamist puudutavate küsimustega: seoses viimastel aastatel Euroopas aset leidnud mitmete traagiliste intsidentidega on järelevalveametid ja ka kasutajad hakanud enam tähelepanu pöörama automaatväravate turvalisusnõuete täitmisele. Millised on automaatse tiibvärava ja liugvärava kasutamisega seotud riskid ja turvalisusnõuded ning kuidas riske minimeerida, sellest ülevaade siin.

3. Tiibväravaautomaatika paigaldust on soovitatav planeerida juba ehituse käigus ning teostada ka vastavad kaabeldused. See lihtsustab hilisemaid paigaldustöid ning vähendab aja- ja rahakulu.

 

Tiibväravaautomaatika kaabelduse paigaldusskeem

1- ajamid, 2 - kontroller (juhtblokk), 3 - vilkur, 4 - turvakiire andurid, 5 - koodpaneel või lukklüliti (lisavarustus), 6 - pult, 7 - antenn, 8 - lisaturvakiireandurid (lisavarustus)

Aldermani poolt müüdavatesse tiibväravaautomaatika komplektidesse kuuluvad ka turvakiire andurid ja vilkur, seega tasub vedada enne kiviparketi panekut ajamite (4x1,5mm2), turvakiirte (4x0,5mm2) ning vilkuri (2x0,5mm2) toitekaablid, samuti kontrolleri 220V toide (3x1,5mm2).

Müüakse ka ilma turvakiirte ja vilkurita tiibväravaautomaatika nn. säästukomplekte. Isegi kui sellise ostate, tasub juhtmed siiski täisvarustuse tarbeks ära vedada: kui olete kord väravate vahele jäänud auto remondiarvet maksnud, otsustate ilmselt investeerida veel mõnikümmend eurot turvakiireandurite soetamisele. Siis kuluvad juhtmed marjaks ära...

 

Tiibväravaautomaatika olulised parameetrid

Enne kui asuda väravaautomaatika hindu uurima, tasub teha ära kodutöö ja viia end kurssi tiibväravaautomaatika olulisemate tehniliste parameetritega ehk uurida, mida selle raha eest saate. Selmet vältida üllatusi hilisema kasutamise käigus ja mitte maksta "soodsa" pakkumise eest lõppkokkuvõttes kordades rohkem, tasub võrrelda järgmisi automaatika parameetreid:

 • takistustundlikkus
 • veojõud
 • kolvi liikumisulatus,
 • IP klass,
 • garanteeritud kasutustemperatuur,
 • hooldevajadus.
 • Intensiivse kasutamise puhul (näiteks kortermajad) on tähtis ka lubatud kasutusintensiivsus.

Kõigest lähemalt allpool.

* Viimasel ajal saadud tagasiside kohaselt on mitmetel klientidel tekkinud probleem takistustundlike 12/24V alalisvooluajamitega. Takistustundlik väravat sulgev tiibväravaautomaatika reageerib tuulehoogudele või kergetele lumehangedele värava avamisega ning värava sulgemine võib õnnestuda tuuliste ilmadega alles mitmendal katsel. 

Kõrvaoleval fotol näete kõrvuti avatud korpusega võimsa 230V ning tugeva usaldusväärse metallkorpusega V2 Calypso ajamit ning 12V alalisvoolumootori ja plastkorpusega, Eestis suhteliselt levinud Sommer Twist ajamit. Vahe ainuüksi mootorite suuruses on mitmekordne, automaatika hinnaklass aga sama või Sommeri puhul isegi kallim. V2 kasuks räägib lisaks tugevamale konstruktsioonile ja suuremale jõule ka väga pikk kasutusiga (tehases testitud 100 000+ töötsükliga).

Samas väikeste, kergete võrk- või terasväravate puhul kvaliteetsete alalisvooluajamitega reeglina probleemi pole, sest purjepind on väike, kuid laudiskattega väravate puhul on sulgemine raskendatud ning lisaks suurele ajakulule kulutavad korduvad sulgemiskatsed ka ajameid ning lühendavad nende eluiga.  Alderman soovitab suure purjepinnaga väravatel kasutada Calypsot või AW-seeria tiibväravaautomaatikat, mis on nimetatud puudusest prii.

* Väravaautomaatika ajamite veojõud määrab võimekuse liigutada suure purjepinnaga väravaid ka tugeva tuule korral ilma ajameid kahjustamata. Näiteks 4m avaga 1,5m kõrguse laudiskattega tiibvärava purjepind on 6m2. Ehitusnormatiivide järgne tuulesurve on kuni 50kg 1m2 kohta, seega 150kg mõlemale väravatiivale. Sellised väravad vajavad tugevaid ajameid, mis peavad tuule survele vastu. Pole aga saladus, et meie turul müüakse ka saksa tootjate 24V ajamitega väravaautomaatikat, mida pakutakse väga soodsa hinnaga, kuid ei arvestata  ajamite väikest veojõudu. "Saksas toodetud" tiibväravaautomaatika võib kõlada küll usaldusväärselt, kuid tootjamaa ei taga iseenesest veel sobivust rasketele suure purjepinnaga väravatele ega ka muretut kasutamist. Aldermani valikus on ka 200-300kg veojõudu arendavad tiibväravaajamid suure purjepinnaga tiibväravatele.

Ülaloleval fotol on samad (eespool avaldatud fotol avatud korpusega) Calypso 500 ajamid paigaldatud paarikaupa PPA koerte treeningukeskuse müratõkkebarjääri väravatele.

* Tiibväravaajami kolvi liikumisulatusest sõltub mootori kinnituse asukoht (seega ajami jõuõlg) posti küljes: mida suurem liikumisulatus, seda suurem jõuõlg ja seda väiksem koormus ajamile. Kuni 2m väravatiivale piisab reeglina 30cm käigupikkusega ajamist, 2,5m - 40cm ja 3m - 50cm. Tiibväravaajami suur käiguulatus tuleb kasuks ka paksude kivipostide puhul, säästes sisselõigete tegemisest. Mida pikem käiguulatus, seda pikem on värava avamisaeg. Aldermani valikus on 30-50cm käiguulatusega tiibväravaautomaatika, samuti hoobajamid. Hoobajamite kasutamine on õigustatud paksude kivipostide puhul, puuduseks on keerukam ja rikkealtim ehitus ning kõrgem hind.

* IP-klass määrab tiibväravaautomaatika niiskus- ja tolmukindluse. Hästi kaitstud korpusse ei pääse tolm, vesi ega lumi mähise, reduktori ega juhtelektroonika kallal hävitustööd tegema. Meie poolt pakutavad ajamid on IP klassiga 44 (EVO)-54 (AW-seeria).

* Kasutustemperatuur muutub oluliseks kui väljas paugub kõva pakane. Kesk-Euroopa turule toodetud väravaautomaatika võib hanguda ja müüja laiutab käsi - nii külma ilmaga tiibväravaautomaatika ei peagi töötama :)

Reeglina garanteerivad tootjad väravaautomaatika töökindluse kuni -20C, mis on kesk-Euroopas piisav. See ei tähenda veel, et -21C väravaajamid seiskuvad ja kasutaja peab väravaid kondimootoriga käitama - kuid välistada seda siiski ei saa. Seepärast on tähtis enne ostu küsida, kas müüjal on ka pikaajalisi positiivseid kogemusi valitud tiibväravaautomaatika mudeli müümisel ja kuidas automaatika krõbedas talvekülmas käitub. Aldermani tootevalikusse kuuluvad mitmed tiibväravaautomaatika mudelid, mille töövõime on garanteeritud -30C...-40C külmakraadi puhul. See eeldab muuhulgas spetsiaalset termoresidentset määret ajamites ja külma taluvaid metallreduktoreid.

Hüdroajamite puhul on tavapärane nähtus nö. soojenduskaardi kasutamine ja kuna soojendatakse mõlemat väravatiiba liigutavat ajamit, siis on mõju elektriarvele märgatav. Eriti külmal talvel.

Hüdralika vastu räägivad ka kõrged hoolde- ja remondikulud: tihendite-kolbide vahetus kujuneb rahaliselt samasse suurusjärku korraliku elektromehaanilise tiibväravaautomaatika komplekti maksumusega.

* Hooldevajadus on paljude soodsa hinnaga tiibväravajamite sisseprogrammeeritud komistuskivi: see on nagu tilkuv kraan, mis neelab pidevalt ja lõputult kasutaja raha. Osta on "soodne", aga pidamine kujuneb juba esimese viie aasta perspektiivis kallimaks kui kohe korraliku tiibväravaautomaatika soetamine. Pahatihti jääb sellise väravaautomaatika eluiga samuti 5 aasta piiresse, samas kui kvaliteetsed ja hooldevaba metallsisuga ajamid teenivad kaugelt üle 10 aasta isegi ilma spetsiaalse hoolduseta. Arvestage ise: hoolduskulud 2x aastas a 40.- EUR x 6aastat = 480EUR. Selle rahaga saab juba Aldermani tootevalikust näiteks tiibväravaautomaatika EVO Kit, mida tehases on katsetatud 103 000 avamistsükliga (vastab erakasutuses 25 aastale).

 

Aldermani poolt pakutavad tiibväravaautomaatika mudelid.

"Presidendi mudel" - AldWinger (AW-seeria) - see tiibautomaatika on läbi aegade parima tehnilise lahendusega: sellise töökindluse, vähenõudlikkuse ja vastupidavusega ajameid selles hinnaklassis rohkem tõenäoliselt ei leidu. Ka 2010. ja 2011.a. ekstreemselt külmadel talvekuudel töötasid ajamid probleemivabalt.

"Presidendi mudeli" ajalugu ulatub 1990-ndatesse aastatesse: ajamite vorm oli algselt suhteliselt kandiline - aegade jooksul on disain muutunud ümaramaks ja lisandunud on varguskaitse, kuid lihtne ja tugev konstruktsioon, mis tagab tiibväravaautomaatika legendaarseks kujunenud töökindluse, on säilinud muutumatuna.


Sõltuvalt ava laiusest pakume järgmisi tiibväravaautomaatika mudeleid: AldWinger 300 (tiiva laius kuni 2m), AldWinger 400 (tiib kuni 2,5m) või AldWinger 500 (tiib kuni 3x1,5m purjepinnaga). Eriti rasketele sepisväravatele sobib AldWinger 400S.

2013.a. lisandus väravaautomaatika valikusse AW400 Fix: need ajamid on varustet sisemiste mehaaniliste piirajatega, mis lihtsustab väravaautomaatika paigaldust tellijatel endil.

AW-seeria tiibväravaautomaatika

Tiibvärava automaatika Aldwinger ajamid on vasaku- ja paremakäelised, mis annab paigaldamisel eelise - ajam vajab vähem ruumi ja kiviposti nurk ei jää väravaajamile ette kui värav sulgub. Seega pole tarvis teha kivisse sisselõiget.

 tiibväravaautomaatika Aldfixer 2500

Väga paksude kivipostide puhul lahendab sisselõigete tegemise vajaduse vana ja järeleproovitud tehnikaga hoobajamiga tiibväravaautomaatika AldFixer 2500 või uus ja soodsama hinnaga mudel Twist.

Klassikalise tagasihoidliku disainiga ja alumiiniumist või terasest hoobajamiga tiibväravaautomaatika Twist jaksab liigutada kuni 2,5m lehega 250kg massiga väravatiiba, kuid suur purjepind ei ole siinkohal soovitatav. Hästi sobib hõre sepisvärav, aga samuti võib seda väravaautomaatikat paigaldada ka jalgväravale.

 

Hinnatundlikele klientidele mõeldes tõime 2010. ja 2014.a. turule kaks uut mudelit:

Darty tiibväravaautomaatika komplektid on kena, voolava kuju ja modernse disainiga ning taluvad keskmisest intensiivsemat kasutamist.

soodne tiibväravaautomaatika Darty

Darty tiibväravaajameid on katsetatud 150 000 avamistsükliga ning selle käigus tuli vahetada vaid laagreid ühel ajamil. Seega on tegemist väga arvestatava tegijaga, mis sobib kasutada ka kuni 400x400mm ristlõikega kivipostide puhul. Ajami veojõud on 1500N (ca 150kg) ning ajami koormuse all töötavad detailid, sh. kinnitused ja reduktor, on valmistatud metallist.

soodne tiibväravaautomaatika Darty tagantvaates

(Tavaliselt kasutavad tootjad soodsa hinnaklassiga ajamites, nagu näiteks meil üsna levinud Sommer Twist, metalli asemel plastdetaile). Darty on samuti nagu Sommeri automaatika, takistustundlik (ei sobi uure purjepinnaga väravatele), kuid sobib hästi väikese tuuletakistusega kergetele tiibväravatele.

 

EVO Kit tiibväravaautomaatika

 

soodne tiibväravaautomaatika EVO Kit

EVO Kit tiibväravaautomaatika on loodud suurematele ning raskematele purjepinnaga väravatele tiiva mõõduga kuni 2,5x1,5m ja massiga 400kg.

NB! Seda tiibväravaautomaatikat on testitud 103 000 töötsükliga, mis vastab tavalises erakasutuses umbes 28 kasutusaastale, seega ei ole vähimalgi määral tegu tavalise nö. säästutootega. (EVO Kit-l on alates 2016.a. ka suurem vend - Calypso 500, mis sobib eriti suure purjepinnaga väravatele.)

Ajamid on hooldevabad, lihtsa ehitusega ja terasest sisuga. Plastist on vaid ajamite kate. Disain on aga maitse asi :)

Kasutustemperatuur: -30...+50. Kasutusintensiivsus 30% ja veojõud 2600N (260kg) võimaldab neid tugevaid ajameid kasutada ka kortemajade suurtel väravatel.

EVO Kit tiibväravaautomaatika on võimsust ja tehnilisi parameetreid arvestades müügil eriti soodsa hinnaga, lisaks on võimalik osta turvakiired (soovitav lastega peredes), lukklüliti jms. lisavarustust.

Vaata hinda sooduspakkumiste all.

 

Mida teha, kui väravale ei saa paigaldada välist piirajat?

Juhuks kui väravale ei saa paigaldada välist piirajat, mille vastu värav suletud asendis toetub ja vajate sisemise käigupiirikuga tiibväravaautomaatikat, on meil välja pakkuda mudel Arrow: mootorid töötavad, nagu ka AW-seeria puhul, tiguajamiga, on töövõimelised madalal välistemperatuuril ja sobivad kuni 2,5m laiusele väravatiivale.

sisemiste piirajatega tiibväravaautomaatika Arrow külgvaates

Uudse lahendusena on tiibväravaajamid varustatud sisemiste mehaaniliste piirajatega, mille reguleerimine on lihtne ja käepärane ka ilma spetsiaalsete töövahenditeta. Selline tehniline lahendus on oluliselt töökindlam ja kasutajasõbralikum kui elektriliste lõpulülitite või -anduritega varustatud ajamitel, sest puuduvad aja jooksul oksüdeeruvad ning kuluvad kontaktid.

tiibväravaautomaatika Arrow

Arrow tiibväravaajamite surujõud on kuni 2800N (ca 280kg), kõik kinnitused ja korpus ning reduktor on valmistatud metallist.

Arrow tiibväravaautomaatika paigaldamine on tehtud väga lihtsaks ja jõukohane ka klientidele endile. Arrow ajamite lubatud kasutusintensiivsus on 30% (sobib kortermajadele)

Kui hinnatundlikele klientidele orienteeritud tiibväravaautomaatika komplektides on lihtne, nuppudega seadistatav kontroller ja mõnedel juhtudel ei kuulu komplekti vilkur ega turvakiir, siis AW-seeria tiibväravaautomaatika komplekti kuulub LCD displei ja targa veatuvastussüsteemiga juhtblokk, 2 vaikselt töötavat termokaitsmega ajamit, 2 kaugjuhtimispulti, turvakiir ja vastuvõtja.

Ning - NB! AldWinger- seeria ajamid on varustatud ärandamiskaitsmega: väravaautomaatika eemaldamine nõuab aega ja erivahendeid. Tõenäoliselt parim valik kriminogeenses piirkonnas.

 

Milles seisneb AW-tüüpi ajamite töökindluse võti?

Seoses tootmiskulude tõusu ja hinnakonkurentsi tihenemisega üritavad paljud firmad teha tiibväravaautomaatika detaile õhemast materjalist, kasutada metalli asemel plasti ning lisavad paigaldusmugavuse nimel väravaajamitele elektrilised lõpulülitid. Ka ajamite disain on muutunud ilusamaks.

Samas põevad paljud moodsad, viimastel aastatel tootmisse jõudnud tiibväravate ajamid erinevaid lastehaigusi, mille väljaravimine nõuab praktilise kasutamise käigus tekkivat tagasisidet ja aega: kondentsvesi reduktoris-ajamis, elektrilistete lõpulülitite külmumiskahjustused, tolmust ja niiskusest tingitud kontaktide oksüdeerumine, roosteprobleemid, plastdetailide kulumine ja purunemine jms. on vaid osa pikemast nimekirjast. Sageli ei jõua tootjad probleemide põhjustele veel jälile kui võetakse tootmisse juba uus, n.ö. täiuslikum tiibväravaautomaatika mudel, ja kõik algab otsast...

 

Personaalne lähenemine kindlustab tiibväravaautomaatika püsivalt kõrge kvaliteedi

AldWinger on Aldermani bränd, mida toodetakse osaliselt "rätsepatööna" ühes euroopa tehases vastavalt Aldermani nõudmistele. Personaalne lähenemine kindlustab tiibväravaautomaatika püsivalt kõrge kvaliteedi, vastavuse meie kliimatingimustele, varuosade kohese saadavuse ning pika ja muretu kasutuea. AldWingeri seeria väravaautomaatika on aastate jooksul toimunud täiustamise käigus vabanenud kõigist levinumatest probleemidest - metalldetaile pole asendatud odavama plastiga ja kuullaagrite asemel ei kasutata pukse. Pikkade aastate jooksul järeleproovitud ja hästi töötavaid tehnilisi lahendusi pole “parendanud” ökonoomsemate alternatiividega, nagu see tänapäeval kombeks.

AW-mudelipere kuulub Aldermani 10-aastase garantii programmi. Vt. programmi kohta lähemalt siin. Ka isepaigaldajad saavad alates 2015.a. 5-aastase garantii: vt. tingimusi siin.

Mitte ükski teine tiibväravaautomaatika ei paku sellisel hinnatasemel nii kõrget töökindlust (garantiiprobleeme esineb vähem kui 0,5% ajamitest), olles samas eriti vähenõudlik ja pea olematute ekspluatatsioonikuludega. Tiibväravaajamid on varustatud spetsiaalse -40...+150C vahemikus töötava määrdega, mis tagab nende töövõime ekstreemsetes ilmaoludes.

AldWingeri ajamites on vaid kolm liikuvat detaili. Kaprondetaile on kaks. Kogu konstrutsioon, isegi ajami korpus on tugevast alumiiniumisulamist, kolvid aga roostevabast vääristerasest.

Häid asju ei saa toota väga odavalt, kuid hilisemad hooldus- ja remondikulud muudavad algul soodsana tundunud asjad peagi ettenägematult kalliks. Seega tasub ka tiibvärava automaatikat ostes hoolikalt järele mõelda, kas maksta kohe veidi rohkem või anda algul kiusatusele järele, osta "soodne" toode ja maksta hiljem soodsalt soetatud väravaautomaatika puudujäägid topelt kinni.

AW-seeria ajameid on muuhulgas paigaldatud paljudele saatkondadele, tähtsatele kommertsobjektidele ja pankadele: isegi Eesti Panga suuri ja väga massiivseid sepisväravaid liigutasid seeriatoodanguna valminud AW 400S-d. AW-seeria ajamid avavad väravaid näiteks presidendi suveresidentsis Paslepas, MB Autokeskuses, briti, soome, vene ja portugali saatkonnas Tallinnas, õiguskantsleri kantseleis jm. esinduslikel objektidel. Ka ekspresident Lennart Meri eramu väravaid avab samatüübiline tiibväravaautomaatika. Sellest ka nimetus "presidendi mudel".

 

Teadmiseks

Aldermani AW-seeria tiibväravaautomaatika keskmiseks kasutuseaks on tootja poolt planeeritud vähemalt 10-15 aastat, kuid aeg-ajalt hooldades võib ajamite eluiga pikendada ka 20+ aastani. Eestis oleme väravaautomaatikat müünud alates 1995. aasta kevadest. Kui eeltoodust tekkis küsimusi või kaalute mõne teise tootja automaatika ostmist, vaadake Aldermani soovitusi tiibväravaautomaatika valikuks. Või helistage meie kontorisse. Meie tehnikud on paigaldanud ja hooldanud mitmete erinevate tootjate väravaautomaatikaid ja oskavad anda väärt nõu, millised võivad olla ühe või teise mudeli konkreetsed tugevused või nõrkused.

Soovime tarka valikut!

 

Küsi hinnapakkumist

Ei leidnud vajalikku toodet või puudus selle hind? Küsige järele. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

 

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus