• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

"Kojamehemootorid" tiibväravaid liigutamas -

kas kõlab veenvalt ja usaldust sisendavalt?

Paraku on see tänapäeva tegelikkus - paljud tootjad kasutavad 24V kojamehemootoreid nii tiib- kui lükandväravaauomaatikas. Seetõttu on 230V mootorite eelistamine oluliselt kindlam valik.

Väravaautomaatikat võib võrrelda kingadega: on soodsa hinna, keskpärase kvaliteedi ja kena disainiga masstoodangut, mis kestab paar hooaega, on odavat kaupa, mis hõõrub jalad villi ning laguneb esimeses vihmas, ja on kvaliteettooteid, mis vajavad minimaalselt hooldust ning rõõmustavad kandjat oma väärika välimusega ka aastate pärast.

Allpool leiate suuniseid, kuidas näha puude taga metsa ehk kuidas mitte lasta end pimestada soodsana näivast hinnast ja leida enda ootuste ning vajadustega sobivat väravaautomaatikat, mis ei jätaks värava taha ka talvetingimustes.

Tõsi see on, et väga odavalt väga head asja toota ei saa. Samas pole ka kõrge hind iseenesest kvaliteedigarantiiks. Pigem tasub vaadata vanu, eelmisel sajandil paigaldatud väravaid ja uurida, milliste firmade mootorid neid liigutavad.

Mitmed tootjad on hinnasurvele järele andes läinud lihtsamat teed ja kasutavad nö. piiripealseid lahendusi. Näiteks alalisvooluajamites pruugitakse nn. auto kojamehemootoreid. Kergeid võrkväravaid jaksavad sellised ajamid küll mitu aastat liigutada, kui aga raamile sepis, või veel enam, purjepinda tekitav puitlipp peale panna, on ostja peagi sunnitud uut investeeringut tegema.

Aldermani poolt pakutavad tooted on kõigist teistest aga selgelt eristuvad veel ühes väga olulises aspektis: hooldevajaduse puudumine. Kasutame jätkuvalt kvaliteetse "sisu" ja suletud korpusega ajameid, mis on varustatud juba tehases eluaegse määrdega. Samasuguse ehitusega ajameid oleme paigaldanud aastast 1995 - ja paljud neist töötavad veel aastaid.

Konkurentide poolt pakutavad ajamid võivad olla ehk veidi odavamad, kuid vajavad aastas 2-4 korda hooldust (Äripäeva artikkel 16.06.2010.) Seega 100-150 eurot säästu ostmisel toob 10 aasta perspektiivis vähemalt 600-700 eurose lisakulu. Pluss ebamugavuse ja ajakulu. Kas selline "sääst" tasub end ära?

Tiibväraajamid jagunevad vastavalt tööpõhimõttele hüdraulilisteks ja elektromehaanilisteks; elektromehaanilised omakorda tigu- ja hoobajamiteks. Lisaks on veel olemas maa-alused ajamid (nii elektromehaanilised kui hüdraulilised), mille kasutamine Eesti tingimustes ei ole aga otstarbekas (vajavad väga head drenaazi (lume)vee ärajuhtimiseks, talvel võivad tekkida külmumisprobleemid; sama kvaliteediklassiga tiguajamitest ca kaks korda kõrgem hind jne.). 

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus