• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

Värava automaatika valik ja turvalisus

Väravaautomaatika valik on vähemalt sama tähtis kui värava valik: sellest sõltub Teie turvalisus, mugavus ja meelerahu paljudel järgnevatel aastatel. Eraldi vajab väljatoomist väravate ohutuse küsimus - seoses viimastel aastatel Euroopas aset leidnud mitmete traagiliste intsidentidega on järelevalveametid ja ka kasutajad hakanud enam tähelepanu pöörama automaatväravate turvalisusnõuete täitmisele.

Ka avamiskiirus on oluline: kui väravaava on lai või kasutustihedus kõrge, siis hoiab kiire automaatika kokku palju aega. Vaadake võrdlusvideot siin.

Kiired ja võimsad ajamid kasutavad invertertehnoloogiat ja on seetõttu tavalistest väravaajamitest keerukamad. Sellest johtuvalt on nad ka hinnaskaala kõrgemas osas.

5 levinumat viga väravaautomaatika ostmisel

1. ostetakse hinda

Aga ei mõelda, et hind on iga toote puhul jäämäe veepealne osa: väga odavalt ei saa toota väga häid tooteid. Ja ükski tootja ei saa müüa oma tooteid pikaajaliselt alla omahinna. "Soodne" hind saavutatakse alati mingite teiste ja seejuures pikaajalises perspektiivis väga oluliste omaduste arvelt: võimsus, vastupidavus, kasutusmugavus, ekspluatatsioonikulu.

Lahendus: kui tahate odavat ja head, ostke kaks asja: üks odav ja teine hea. (Kui te ei osta kõige odavamaid kingi, miks peaksite siis ostma kõige odavama automaatika?)

2. ostetakse aladimensioneeritud toode

"Soodne" hind ja vähesed tehnilised teadmised kallutavad sageli valima antud värava jaoks aladimensioneeritud või sobimatut toodet: tulemuseks on rasketes ilmaoludes, näiteks tugeva tuule või paksu lumega värava liigutamiseks jõuetu automaatika, mis töötab sageli võimete piiril ning kulub seetõttu kiiresti.

Kõrvaloleval fotol näete avatuna 230V ja metallkorpusega V2 Calypso ning Sommer Twist ajamite võrdlust: erinevus on näha ka palja silmaga. Mõlemad komplektid on samas hinnaklassis, kuid täiesti erinevate omaduste ning võimekusega.

Lahendus: veenduge, et valitud automaatika oleks piisava võimsusvaruga.

3. ostetakse tehniliste lahenduste poolest sobimatu toode

purunenud plastkorpusega väravaajamJällegi, "soodne" hind sunnib silma kinni pigistama küsitavate tehniliste lahenduste osas: laudiskattega väravatele paigaldatakse plastkinnitustega väravaautomaatika, tolmusesse keskkonda valitakse alt avatud tiguvõlliga ajamid jne.

Eestisse on müüdud ka Lääne-Euroopa pehmede talvede jaoks sobivaid väravaautomaatika mudeleid, mis lakkavad krõbeda külmaga töötamast.

Lahendus: võimaluse korral hoiduge plastkorpusega ja plastreduktoriga ajamitest

4. intensiivsesse kasutusse ostetakse kodukasutuseks mõeldud väravautomaatika

Kortermajale ei sobi erakasutusse sobiv väravaautomaatika: selle ressurss on väike ja ta kulub intensiivse kasutamise korral kiiresti. Järgnevad pidevad remondid - raha kulub, aga asja ei saa.

Lahendus: täpsustage väravaautomaatika lubatud töötsüklite arv tunnis/päevas ja ajamite oodatav kasutusiga töötsüklites ning veenduge, et see vastaks konkreetsetele vajadustele

5. unustatakse ekspluatatsioonikulud

Mida odavamatest materjalidest ja soodsama hinnaga on väravaautomaatika, seda rohkem hoolt ja tähelepanu ta nõuab. Pikaajalises, 10-15-aastases perspektiivis, on kasulikum algselt veidi rohkem investeerida ning soetada järeleproovitud tehniliste lahenduste ning metallreduktori ja -korpusega tiib- või liugväravaautomaatika. Tavaliselt ongi igal suuremal tootjal nö. säästuvariandid, mis köidavad "soodsa hinna" ostjat, ning nö. poolprofi- ja profimudelid, kus kasutatakse paremaid ja vastupidavamaid materjale. Profimatel mudelitel saab purunenud detaile lihtsamini vahetada ning parimatel automaatika mudelitel on ka mehaanilised purunemiskaitsmed, mida on lihtne vahetada ja mis säästavad ajamit suure mehaanilise ülekoormuse korral ise purunedes.

Lahendus: vaadake ostu pikemas perspektiivis: kas vajate automaatikat 2-3 aastaks, 4-7 aastaks või tahate seda kasutada ka 10+ aasta pärast? Ja valige siis sobiv toode.


Selline oli lühike sissejuhatus väravaautomaatika teemasse. Põhjalikumalt saate lugeda soovitusi allolevatel tiibväravaautomaatikat ja liugväravaautomaatikat puudutavatel linkidel.

Soovime tarka ja ettenägelikku otsustamist!

 Uurige edasi siit:

- Liugvärava automaatika

- Tiibvärava automaatika

- Väravaautomaatika turvalisus

Küsi hinnapakkumist

Kui olete mõelnud, milline võiks olla teie tulevane aed, värav või väravaautomaatika, andke oma nägemusest ja soovidest teada. Vastame päringule esimesel võimalusel ning leiame teile parima lahenduse.

 

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus