• Oleme staažikaim
  väravate ja piirete valmistaja ning paigaldaja Eestis
  Alderman on valmistanud kokku enam kui 1000 ainulaadset tiib-, jalg- ja liugväravat
  nii eramutele, korterelamutele kui tööstusobjektidele
  Esimene
 • Esmakordselt Eestis -
  pakume 10 aastast garantiid liugväravautomaatikale
  Teine
 • 24/7 klienditugi
  Meie klienditugi aitab teid 7 päeva nädalas
  Kolmas

Kas vargakindlat väravaautomaatikat on olemas?

Lühidal vastates - mida saab paigaldada, saab ka maha monteerida. Kuid mõnedel mudelitel on see väääga komplitseeritud.

Viimasel aastal on varaste saagiks langevate väravaautomaatikate arv hakanud kasvama. Kannatajateks on tavaliselt korteriühistud, kus väravast sisse-välja liikuvate inimeste ja sõidukite hulk on suur ning päise päeva ajal või ka õhtuhämaruses väravate juures toimetavaid kodanikke ei osata kurjades kavatsustes kahtlustada. Kuna mootorid kinnituvad posti ja värava külge suhteliselt lihtsalt, piisab nende mahavõtmiseks elementaarsetest oskustest ning tööriistadest. Intelligentsemad vargad taipavad kaasa võtta ka juhtimiskeskuse, mille mahamonteerimisega saab segamatult toimetades küllaltki ruttu hakkama.

Uut tüüpi AldWingeri-seeria väravaautomaatika ajamite kinnitust on muudetud keerulisemaks ja oluliselt vargakindlamaks:
1. Ajamid kinnitatakse mõlemast otsast peidetud tihvtidega, mille eemaldamine nõuab mitte ainult teadmisi ja spetsiaalvahendeid, vaid ka aega. Seda viimast aga pahategijatel tavaliselt pole.
2. Tihvtid lukustatakse fiksaatoritega, mis välistavad otsese juurdepääsu tihvtidele. Lukustite eemaldamine vajab samuti teadmisi, vahendeid ja aega.
3. Selleks, et ajamid vigastamatult eemaldada, on lisaks eelnevale vaja veel midagi. Aga seda me siinkohal ei avalda :)

Kui vargapoistel ka õnnestub ajamite kinnitusviis välja uurida (mis ükskord ikka õnnestub), siis ajamite mahamonteerimise 3-4 korda suuremat ajakulu vähendada ei ole võimalik ning vahelejäämise risk on sellevõrra kõrgem. Seda eeldusel, et monteerijal on täpselt teada, kuidas mahamonteerimine toimub, ning olemas kõik selle teostamiseks vajalikud vahendid. Vastasel juhul on katse juba ette nurjumisele määratud.

Ka Aldermani teiste väravaautomaatika komplektide vargakindlust on tõstetud ja universaalsed kuuskant-hädaavamisvõtmed on asendatud personaalse hädaavamisvõtmega. Võtme puudumine muudab ajamid sisuliselt kasutamiskõlbmatuks.

Täiendava turvameetmena võib väravaautomaatika juhtimiskeskusele lisada "valvuri" – lisaseade annab kaane avamisel häire ning juhul, kui seade on ühendatud valvekeskusega, jõuab häire ka turvafirmasse. Seadet on võimalik lisada enamikule kohalikul turul müüdavatele keskustele. Eelduseks on vaid piisava vaba ruumi olemasolu keskuse karbis.

Soovid lisainfot?
+372 672 6845,
+372 672 6867
+372 50 11 733,
info[@]alderman.ee
Garantii ja hooldus